документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 27 липня 1998 р. N 1166
Київ

( Постанову відмінено згідно Постанови КМУ
N 186
0 від 07.10.199
9 )

Про спеціальну економічну зону "Славутич"

Відповідно до Указу Президента України від 18 червня 1998 р. N 657/98 "Про спеціальну економічну зону "Славутич" Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити такі, що додаються, Положення про спеціальну економічну зону "Славутич" і Положення про порядок розгляду та затвердження інвестиційних проектів, що реалізуються на території спеціальної економічної зони "Славутич".

2. Міністерству економіки, Київській обласній державній адміністрації, Фонду державного майна, Міністерству фінансів, Міністерству юстиції, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству енергетики, Державній митній службі, Державній податковій адміністрації визначити організаційно-правову форму діяльності Адміністрації зони "Славутич" та у місячний термін подати на розгляд до Кабінету Міністрів України проекти положень про Адміністрацію зони "Славутич" (статут), про порядок реєстрації суб'єктів зони "Славутич", про спостережну раду зони "Славутич", а також внести пропозиції щодо складу цієї ради.

3. Міністерству економіки, Фонду державного майна, Київській обласній державній адміністрації та Міністерству фінансів разом з відповідними центральними органами виконавчої влади визначити у разі потреби перелік майна (акції, паї, частки), яке перебуває у державній власності та знаходиться на території зони "Славутич" і право управління яким може бути передано Адміністрації зони "Славутич", і внести пропозиції до Кабінету Міністрів України.

4. Міністерству економіки, Київській обласній державній адміністрації, Державному комітетові з питань розвитку підприємництва, Міністерству фінансів, Міністерству юстиції, іншим заінтересованим центральним органам виконавчої влади визначити перелік видів підприємницької діяльності, які підлягають ліцензуванню на території зони "Славутич", і в двотижневий термін внести в установленому порядку проект відповідного рішення до Кабінету Міністрів України.

5. Державній податковій адміністрації разом з Державною митною службою розробити і в установленому порядку подати в місячний термін проект постанови Кабінету Міністрів України про затвердження порядку звільнення від обкладення ввізним митом сировини, матеріалів, устаткування та обладнання, які ввозяться в Україну суб'єктами зони "Славутич" для потреб власного виробництва, пов'язаного з реалізацією інвестиційних проектів.

6. Державній податковій адміністрації встановити контроль за дотриманням суб'єктами зони "Славутич" вимог податкового законодавства та положень Указу Президента України від 18 червня 1998 р. N 657 "Про спеціальну економічну зону "Славутич" стосовно пільг з оподаткування.

7. Національному агентству з питань розвитку та європейської інтеграції сприяти отриманню суб'єктами зони "Славутич" іноземних інвестицій та кредитів, які залучаються на дво- та багатосторонній основі, і технічної допомоги.

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 липня 1998 р. N 1166

Положення
про спеціальну економічну зону "Славутич"

1. Це Положення визначає економічні, організаційні та правові засади створення і функціонування спеціальної економічної зони "Славутич" (далі зона "Славутич").

2. Зона "Славутич" розташована в адміністративних межах м. Славутича Київської області і створена з метою:

розв'язання проблеми зайнятості працівників Чорнобильської АЕС, які вивільняються у зв'язку з достроковим виведенням її блоків з експлуатації;

створення і розвитку виробничої та невиробничої інфраструктури;

розвитку підприємництва і створення умов для реалізації інвестиційних проектів;

відпрацювання моделі розвитку моноіндустріального міста в умовах ринкової економіки та практичної реалізації сучасних економічних механізмів і методів господарювання;

практичного використання передових вітчизняних і зарубіжних науково-технологічних розробок та винаходів;

створення і розвитку високотехнологічних компенсуючих виробництв.

3. Органами управління зони "Славутич" є:

Славутицька міська рада та її виконавчий комітет (у межах їх повноважень);

Адміністрація зони "Славутич".

Положення про Адміністрацію зони "Славутич" (статут) затверджується Кабінетом Міністрів України.

4. Державне регулювання діяльності зони "Славутич" здійснюють органи виконавчої влади, до компетенції яких належить здійснення контролю за додержанням вимог законодавства України на території зони "Славутич".

5. Славутицька міська рада може укладати з Адміністрацією зони "Славутич" генеральну угоду про умови передачі Адміністрацією у користування суб'єктам цієї зони земельних ділянок, об'єктів інфраструктури, розташованих на її території, та природних ресурсів, а також мати своїх представників у органах управління Адміністрації зони.

6. Основними функціями Адміністрації зони "Славутич" є:

розроблення і забезпечення реалізації стратегії та поточних програм розвитку зони "Славутич";

розгляд і затвердження в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, інвестиційних проектів, що реалізуються на території зони "Славутич";

розроблення комплексу організаційних заходів щодо забезпечення фінансування інвестиційних проектів, у тому числі за рахунок власних коштів підприємств та організацій, бюджетних коштів, позабюджетних фондів, а також благодійних фондів, громадських організацій і фізичних осіб;

сприяння отриманню суб'єктами зазначеної зони державних інвестицій та кредитів, іноземних інвестицій та кредитів, які залучаються на дво- та багатосторонній основі, а також технічної допомоги з наданням у разі необхідності відповідних гарантій;

організація підготовки (перекваліфікації) кадрів;

проведення міжнародних торгів (тендерів) для відбору інвестиційних проектів та їх учасників;

проведення державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності, а також суб'єктів зони "Славутич", які реалізують інвестиційні проекти, затверджені у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

видача ліцензій на право провадження окремих видів підприємницької діяльності за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, та здійснення контролю за провадженням цих видів діяльності;

регулювання ставок орендної плати, плати за комунальні послуги, тарифів, а також запровадження на території зони місцевих податків і зборів відповідно до закону та у разі надання таких повноважень міською радою;

укладення із суб'єктами підприємництва, які провадять діяльність у зоні "Славутич", договорів оренди щодо земельних ділянок і використання природних ресурсів та об'єктів інфраструктури (у межах повноважень, наданих міською радою);

здійснення разом з відповідними органами заходів щодо запобігання кримінальним проявам, забезпечення економічної та екологічної безпеки на території зони "Славутич";

регулювання процесу залучення до роботи у зоні "Славутич" іноземного виробничого персоналу;

складання та подання статистичної звітності про діяльність зони "Славутич" відповідно до законодавства, встановлення в межах своєї компетенції правил і форм статистичної звітності для суб'єктів цієї зони;

прийняття в межах своєї компетенції нормативно-правових актів.

Адміністрація зони "Славутич" виконує й інші функції та реалізує інші повноваження, передбачені актами законодавства.

7. Контроль за діяльністю зони "Славутич" здійснює спостережна рада.

Положення про цю раду та її склад затверджуються Кабінетом Міністрів України.

8. Реєстрація суб'єктів зони "Славутич" проводиться її Адміністрацією у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

За реєстрацію суб'єктів зони "Славутич" справляється плата, розмір якої встановлюється Адміністрацією зони "Славутич" за погодженням з Мінфіном.

Кошти, отримані за реєстрацію суб'єктів зони "Славутич", надходять на рахунок Адміністрації і використовуються для здійснення поточних програм розвитку цієї зони.

9. Перелік видів підприємницької діяльності, які підлягають ліцензуванню на території зони "Славутич", визначається Кабінетом Міністрів України.

Розмір плати за видачу відповідних ліцензій на право здійснення окремих видів підприємницької діяльності встановлюється Адміністрацією зони "Славутич" за погодженням з Мінфіном, за винятком розміру плати за видачу ліцензії на здійснення банківських операцій.

Кошти, отримані за видачу ліцензій (крім ліцензій на право здійснення банківської діяльності), спрямовуються на розвиток інфраструктури зони "Славутич" у порядку, визначеному її Адміністрацією за погодженням з Мінфіном.

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 липня 1998 р. N 1166

Положення
про порядок розгляду та затвердження інвестиційних
проектів, що реалізуються на території зони "Славутич"

1. Це Положення визначає організаційні засади розгляду і затвердження інвестиційних проектів, що реалізуються на території спеціальної економічної зони "Славутич" (далі - зона "Славутич") суб'єктами цієї зони.

2. Інвестиційний проект - це програма (бізнес-план) запланованої діяльності, яка передбачає здійснення інвестицій на території зони "Славутич" інвесторами в будь-яких формах, передбачених законодавством України, і відповідає меті створення цієї зони.

3. Для реалізації інвестиційного проекту на території зони "Славутич" суб'єкт підприємницької діяльності подає до її Адміністрації:

заяву за затвердженою нею формою;

інвестиційний проект у формі бізнес-плану;

висновок Укрінвестекспертизи щодо проектів, фінансування яких передбачається за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів; висновки державної експертизи: санітарно-гігієнічної, екологічної, з енергозбереження - щодо інших проектів.

Обов'язкові вимоги до інвестиційного проекту визначаються Адміністрацією зони "Славутич" за погодженням з Мінекономіки та Мінфіном і доводяться нею до відома заінтересованих суб'єктів підприємницької діяльності.

4. З урахуванням загального обсягу інвестицій встановлюється такий порядок розгляду та затвердження інвестиційних проектів, які реалізуються на території зони "Славутич":

1) інвестиційний проект кошторисною вартістю до 5 млн. гривень розглядає та затверджує Адміністрація зони "Славутич" у визначеному нею порядку.

У процесі розгляду інвестиційного проекту Адміністрація зони "Славутич" має право вимагати від потенційного інвестора документи, що підтверджують його спроможність реалізувати інвестиційний проект (аудиторський висновок, бухгалтерський баланс (баланси), копії угод, страхових полісів, ліцензій (дозволів) та інших документів, пов'язаних з реалізацією інвестиційного проекту).

За необхідності Адміністрація зони "Славутич" може проводити конкурси на кращий інвестиційний проект.

Про результати розгляду (конкурсу) Адміністрація зони "Славутич" інформує всіх суб'єктів підприємницької діяльності, які подали інвестиційні проекти;

2) інвестиційний проект кошторисною вартістю від 5 млн. до 10 млн. гривень розглядає Адміністрація зони "Славутич". Схвалений Адміністрацією проект разом з відповідним висновком подається до Мінекономіки.

Мінекономіки і Мінфін разом із залученими центральними органами виконавчої влади розглядають у місячний термін інвестиційний проект і у разі визнання доцільності його реалізації затверджують інвестиційний проект.

Якщо інвестиційний проект відхиляється або визнається таким, що потребує доопрацювання, Мінекономіки надсилає відповідний висновок до Адміністрації зони "Славутич";

3) інвестиційний проект кошторисною вартістю понад 10 млн. гривень подається Адміністрацією зони "Славутич" на розгляд Мінекономіки.

Мінекономіки і Мінфін разом із залученими центральними органами виконавчої влади розглядають у місячний термін інвестиційний проект і у разі схвалення подають його до Кабінету Міністрів України з проектом відповідного рішення.

Якщо інвестиційний проект відхиляється або визнається таким, що потребує доопрацювання, Мінекономіки надсилає відповідний висновок Адміністрації зони "Славутич".

Затвердження інвестиційних проектів кошторисною вартістю понад 10 млн. гривень проводиться Кабінетом Міністрів України.

^ Наверх
наверх