документiв в базi
550558
Подiлитися 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 30 березня 1998 р. N 387
Київ

Про порядок формування та зберігання
Державного фонду дорогоцінних металів і
дорогоцінного каміння України

На виконання пункту 3 статті 5 Закону України "Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними" ( 637/97-ВР ) Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Положення про порядок формування та зберігання Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України (додається).

Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 березня 1998 р. N 387

Положення
про порядок формування та зберігання Державного фонду
дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України

Загальна частина

1. Державний фонд дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України (далі - Державний фонд) становить сукупність дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, які перебувають у державній власності та відповідно до законодавства зараховані до нього і призначені для забезпечення державних виробничих, наукових, соціально-культурних та інших потреб, що фінансуються з державного бюджету.

2. Формування Державного фонду, а також організаційно-методичне керівництво, контроль за станом обліку, охорони, збереженням і його використанням здійснює Мінфін.

3. До Державного фонду зараховуються дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння, закуплені на території України та за її межами за рахунок коштів державного бюджету, відходи і брухт дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння у будь-якому вигляді та стані, дорогоцінні метали та дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння у виробах і брухті, скуплені у населення і юридичних осіб, конфісковані або реквізовані відповідними органами згідно з законодавством України чи здані як скарб, безхазяйні, а також одержані за правом спадкоємства чи дарування, цінності Історичного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України, який є складовою частиною Державного фонду.

Цінності, зараховані до Державного фонду, є державною власністю.

Структура Державного фонду

4. Державний фонд складається з:

державного запасу дорогоцінних металів;

державного запасу дорогоцінного каміння;

оперативного резерву золота;

Історичного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

Державні запаси дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння формуються за рахунок джерел, зазначених у пункті 3 цього Положення, і призначені для забезпечення поточних потреб національної економіки.

Оперативний резерв золота - це резерв для забезпечення невідкладних потреб національної економіки. Обсяги зарахування дорогоцінних металів до оперативного резерву золота та їх відпуску визначаються Кабінетом Міністрів України за пропозиціями Мінфіну.

Історичний фонд дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння - це зібрання дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, ювелірних, побутових виробів, предметів релігійного культу, виготовлених із застосуванням дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння (покриття з них), які мають історичну, музейну, наукову, художню або іншу культурну цінність, а також унікальних золотих та платинових самородків, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Зарахування цінностей до Історичного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України за поданням Мінфіну на підставі експертних висновків.

Цінності Історичного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння неподільні, вони є надбанням народу і можуть бути використані виключно з метою експозиції та наукового дослідження на підставі рішень Кабінету Міністрів України.

Формування і зберігання цінностей Державного фонду

5. Безпосереднє формування і зберігання цінностей Державного фонду здійснює Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

6. Афіновані дорогоцінні метали у стандартному вигляді, а також самородки дорогоцінних металів без відповідної переробки на умовах форвардного контракту закуповуються до Державного фонду у суб'єктів, які їх видобувають і виробляють.

7. Видобуте з надр або рекупероване дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння на умовах форвардного контракту закуповується до Державного фонду у суб'єктів, які його видобувають і виробляють, у розсортованому вигляді.

Контроль за якістю сортування та експертна оцінка зазначених цінностей здійснюються Державним гемологічним центром при Мінфіні.

8. Цінності, визначені конфіскованими, безхазяйними і такими, що перейшли за правом спадкоємства чи дарування державі, і скарби в установленому законодавством порядку передаються до Державного фонду.

9. Місцем зберігання цінностей, зарахованих до Державного фонду, є Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння.

10. Дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, дорогоцінне каміння органогенного утворення та напівдорогоцінне каміння у виробах і брухті, скуплені у населення, юридичних осіб, конфісковані або реквізовані, безхазяйні та такі, що за правом спадкоємства чи дарування перейшли у власність держави, і скарби надходять до Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння без відповідної переробки.

11. Мінфін забезпечує належний облік та контроль за операціями з дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням, які зараховані до Державного фонду.

12. Посадові особи Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння несуть відповідальність за розголошення відомостей, що є державною і комерційною таємницею згідно із законодавством.

13. Порядок і умови зберігання цінностей у Державному сховищі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, а також в інших спеціально визначених місцях для їх зберігання або експонування визначає Мінфін.

14. Охорона цінностей Державного фонду здійснюється в установленому законодавством порядку.

^ Наверх
наверх