1998-05-18 | 2000-09-27 |
Документ втратив чиннiсть!
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 травня 1998 р. N 675
м.Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ
N 788 від 20.08.2005 )
Про заходи щодо розвитку енергетичного
машинобудування
З метою задоволення потреб вітчизняної енергетики, забезпечення повнішого завантаження потужностей підприємств енергетичного машинобудування і збільшення обсягів виробництва та експорту продукції галузі Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Міністерству енергетики, Міністерству промислової політики:
забезпечити виконання передбачених Національною енергетичною програмою України ( 731-97-п ) до 2010 року заходів щодо модернізації та переобладнання теплових і гідравлічних електростанцій, будівництва і модернізації атомних електростанцій;
розробити і узгодити до 1 липня 1998 р. графіки виготовлення та поставки в 1999-2003 роках обладнання на визначені Програмою об'єкти;
разом з Міністерством економіки і Міністерством фінансів опрацювати можливі схеми фінансування зазначених робіт, а також схему фінансування поставки обладнання Дністровській ГАЕС як одному з найбільш пріоритетних енергетичних об'єктів України.
2. Міністерству економіки і Міністерству фінансів за поданням Міністерства енергетики і Міністерства промислової політики під час розроблення проектів Державного бюджету України та Державної програми економічного і соціального розвитку на 1999 та наступні роки передбачати виходячи з реального стану економіки України кошти на фінансування заходів Національної енергетичної програми щодо створення та освоєння виробництва сучасного енергетичного обладнання.
3. Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству енергетики та іншим замовникам торгів під час проведення торгів на поставку енергетичного обладнання відповідно до Положення про порядок організації та проведення торгів (тендерів) у сфері державних закупівель товарів (робіт, послуг), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 р. N 694, та визначення їх переможців забезпечувати додержання такої норми, щоб у загальному обсязі закупівель не менш як 50 відсотків становила продукція (роботи, послуги) вітчизняного виробництва.
4. Міністерству промислової політики створити в III кварталі 1998 р. державне науково-промислове підприємство з питань координації розробок, виробництва та комплектних поставок енергетичного обладнання.
5. Міністерству промислової політики, Міністерству енергетики і Державному комітетові з енергозбереження розробити у IV кварталі 1998 р. на розвиток Національної енергетичної програми України проект Концепції формування Державної комплексної науково-технічної програми "Ресурсозберігаюче обладнання для паливно-енергетичного комплексу України до 2010 року" з максимальним використанням потужностей вітчизняних підприємств.
6. Прийняти пропозицію Харківської обласної державної адміністрації щодо визначення Харківської області базовою з виробництва і впровадження енергозберігаючого обладнання та засобів обліку енергоресурсів.
Харківській обласній державній адміністрації розробити до 1 червня 1998 р. за погодженням з Державним комітетом з енергозбереження та іншими заінтересованими міністерствами регіональну програму розвитку енергетичного потенціалу з максимальним використанням обладнання вітчизняного виробництва.
7. Міністерству промислової політики, Міністерству економіки і Міністерства фінансів опрацювати пропозиції про внесення змін і доповнень до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств": до статті 7 в частині вилучення курсової різниці із доходів і витрат підприємств, до статті 11 в частині визначення дати збільшення доходів від експорту продукції з тривалим циклом виробництва та монтажу лише з моменту надходження коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку.
8. Міністерству промислової політики, Державній митній службі, Міністерству зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі, Міністерству економіки, Міністерству фінансів і Міністерству енергетики згідно із Концепцією трансформації митного тарифу України на 1996 - 2005 роки до системи ГАТТ/СОТ ( 255/96 ) внести у двомісячний термін до Кабінету Міністрів України пропозиції про збільшення ставок ввізного мита на продукцію енергетичного машинобудування, аналоги якої виробляються вітчизняними підприємствами.
9. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на Першого віце-прем'єр-міністра України Голубченка А.К.
Прем'єр-міністр України В.ПУСТОВОЙТЕНКО