документiв в базi
550558
Подiлитися 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 24 лютого 1997 р. N 189

Про затвердження особливостей
застосування Типової форми контракту з керівником підприємства,
що є у загальнодержавній власності, під час укладання контрактів
з директорами шахт Міністерства вугільної промисловості

З метою прискорення структурної перебудови вугільної промисловості, зменшення потреб у державних дотаціях виробництва з видобутку вугілля, збільшення продуктивності шахт, посилення контролю за використанням і збереженням майна, що перебуває у загальнодержавній власності, та поліпшення фінансового стану шахт Міністерства вугільної промисловості Кабінет Міністрів України ПОСТАНОВЛЯє:

1. Затвердити особливості застосування Типової форми контракту з керівником підприємства, що у загальнодержавній власності, затвердженої постановою Кабінетом Міністрів України від 2 серпня 1995 р. N 597 (ЗП України, 1995 р.,.N 11, ст. 264), під час укладання контрактів з директорами шахт Міністерства вугільної промисловості (додається).

2. Установити, що залежно від рівня рентабельності шахти Міністерства вугільної промисловості розподіляються на чотири групи (перша - рентабельні; друга - потенційно рентабельні; третя нерентабельні, що підлягають закриттю в середньостроковій перспективі, четверта - нерентабельні, що підлягають негайному закриттю). Рішення про віднесення шахт до відповідних груп приймається Міністерством вугільної промисловості за погодженням з Міністерством економіки і Міністерством фінансів.

3. Міністерству вугільної промисловості: у місячний термін розглянути питання про повернення статусу державних підприємств шахтам, на базі яких були створені державні відкриті акціонерні товариства, що потребують державної підтримки; забезпечити протягом першого кварталу 1997 р. укладання (переукладання) контрактів з директорами шахт, віднесених до другої і третьої груп, з урахуванням особливостей, передбачених пунктом 1 цієї постанови.

Прем'єр-міністр України П. ЛАЗАРЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 лютого 1997 р. N189

Особливості застосування
Типової форми контракту з керівником підприємства,
що є у загальнодержавній власності,
під час укладання контрактів з директорами
шахт Мінвуглепрому

Ці особливості застосування Типової форми контракту з керівником підприємства, що є у загальнодержавній власності, є обов'язковими під час укладання контрактів з директорами шахт Мінвуглепрому, віднесених до другої і третьої груп, і передбачають:

1) за контрактом директор шахти зобов'язується безпосередньо і через адміністрацію шахти здійснювати поточне управління (керівництво) шахтою, забезпечувати її продуктивну діяльність, ефективне використання і збереження закріпленого за шахтою державного майна, а Мінвуглепром зобов'язується створювати належні умови для матеріального забезпечення і організації праці директора шахти;

2) директор шахти зобов'язується забезпечити під час дії контракту виконання показників ефективного використання державного майна, а саме:

скорочення заборгованості та забезпечення своєчасного і повного внесення платежів до бюджету, включаючи внески до пенсійного фонду;

скасування заборгованості із заробітної плати;

зменшення дебіторської заборгованості, в т. ч. щодо експортно-імпортних операцій;

зниження кредиторської заборгованості;

видобуток рядового вугілля;

проведення розкривних та підготовчих виробок;

підвищення продуктивності праці робітника з видобутку вугілля;

зниження витрат на виробництво одиниці товарної вугільної продукції;

недопущення збільшення середньомісячної чисельності працівників;

додержання розрахункового фонду оплати праці;

зменшення потреби у дотаціях (державній підтримці).

3) одночасно із щорічною відпусткою директору шахти надається один раз на рік, матеріальна допомога на оздоровлення у розмірі середньомісячної заробітної плати за попередні 2 місяці;

4) директор шахти щоквартально подає Мінвуглепрому письмовий звіт про результати виконання показників, передбачених контрактом, за формою згідно з додатком. Підсумковий звіт подається Мінвуглепрому за 40 календарних днів до закінчення терміну дії контракту.

^ Наверх