Документ втратив чиннiсть!
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ УКРАЇНИ
НАКАЗ
15 серпня 1996 р.N ЛП-26/51
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
3 вересня 1996 р. за N497/1522
(Наказ відмінено згідно з наказом Ліцензійної палати
N 19/15 від 22.02.99 (діє з 17.04.99))
Інструкція
про умови і правила здійснення посередницької діяльності у
працевлаштуванні на роботу, в тому числі за кордоном, та контроль за їх дотриманням
1. Ця Інструкція розроблена відповідно до Закону України "Про внесення змін і доповнень до статті 4 Закону України "Про підприємництво" від 22 грудня 1995 року N 497/95-ВР, постанов Кабінету Міністрів України від 17 травня 1994 р. N 316 "Про Положення про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення окремих видів діяльності", від 27 березня 1996 р. N 358 "Про внесення доповнень до Положення про порядок видачі суб'єктам підприємницької діяльності спеціальних дозволів (ліцензій) на здійснення окремих видів діяльності", від 8 серпня 1995 р. N 618 "Питання Ліцензійної палати при Міністерстві економіки".
Ця Інструкція погоджена з Міністерством праці, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством закордонних справ, Міністерством охорони здоров'я, Антимонопольним комітетом і Службою безпеки України.
2. Суб'єкти підприємницької діяльності можуть здійснювати діяльність, пов'язану з посередництвом у працевлаштуванні, за умов, якщо:
службові приміщення відповідають санітарним нормам, мають зручний підхід для населення та обладнані телефонним зв'язком;
фахівці, які займаються посередницькою діяльністю, мають вищу освіту і певний досвід роботи.
3. Особливими умовами посередництва у працевлаштуванні громадян України за кордоном є наявність:
зовнішньоекономічного договору (контракту) з іноземними суб'єктами господарської діяльності про працевлаштування громадян України;
дозволу компетентних органів влади іноземним суб'єктам господарської діяльності на прийняття на роботу громадян України (крім суб'єктів підприємницької діяльності, які працевлаштовують моряків на судна іноземних власників), оформленого згідно з законом країни, де офіційно зареєстровано контору іноземного суб'єкта господарської діяльності і легалізованого належним чином консульською установою України у відповідній державі перебування, якщо інше не передбачене законодавством України або міжнародним договором, учасником якого є Україна і держава перебування.
4. Під час здійснення підприємницької діяльності, пов'язаної з посередництвом у працевлаштуванні, суб'єкти підприємницької діяльності повинні додержуватися таких правил:
ознайомлювати кожного клієнта з послугами, що надаються, та їх вартістю, повідомляти на його вимогу адресу і телефон місцевого центру зайнятості;
вести повний облік своїх клієнтів та наданих їм послуг; зберігати у таємниці всю інформацію, пов'язану з обслуговуванням претендентів на працевлаштування, та не використовувати її з корисливою метою.
Крім того, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють посередництво у працевлаштуванні громадян за кордоном, повинні:
надавати один примірник трудового договору або повідомляти громадянина у письмовій формі про загальні умови праці та обставини, що стосуються його особисто, або групи громадян, членом якої він є;
заповнювати реєстраційні картки громадян України, працевлаштованих за кордоном при посередництві суб'єкта підприємницької діяльності за типовою формою N 1-ЕМ (додається) та подавати форми статистичної звітності відповідно до порядку, встановленого наказом Мінстату України від 31.01.96 р. N 28 "Про затвердження форм державної статистичної звітності про зовнішню трудову міграцію для Міністерства праці України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції за N 54/1079 від 6 лютого 1996 року.
5. Під час здійснення зазначеної діяльності не допускається:
надавати громадянам недостовірну інформацію щодо характеру, умов та оплати праці, яка пропонується;
дискримінувати претендентів на працевлаштування за віком, статтю, походженням, за релігійними переконаннями, національністю, місцем проживання та іншими обставинами;
стягувати будь-які види попередніх оплат за посередництво у працевлаштуванні до укладання громадянином трудового договору;
продаж адрес іноземних працедавців, посередницьких фірм, державних органів зайнятості інших країн без їхньої на те згоди;
продаж опублікованих у закордонних засобах масової інформації адрес іноземних працедавців, які не орієнтовані на залучення іноземної робочої сили.
6. Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності особливих умов і правил посередництва у працевлаштуванні на роботу, в тому числі за кордоном, здійснюється Державним центром зайнятості Міністерства праці, Ліцензійною палатою при Мінекономіки та територіальними державними інспекціями праці Головної державної інспекції праці Мінпраці.
7. У разі виявлення порушення умов і правил здійснення зазначеної діяльності орган, який проводить перевірку, повідомляє про це Державний центр зайнятості Міністерства праці і Ліцензійну палату при Мінекономіки у письмовій формі.