Документ втратив чиннiсть!
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент валютного регулювання
ЛИСТ
N 13-124/244-4415 від 20.06.97
м.Київ
( Лист втратив чинність на підставі Листа Нацбанку
№ 13-126/60-316 від 18.01.2000 )
Регіональним управлінням
Національного банку України
Комерційним банкам
Асоціації українських банків
Про Роз'яснення до положення "Про порядок реєстрації
одержання резидентами кредитів в іноземній валюті
від іноземних кредиторів"
При цьому направляємо текст Роз'яснень до Положення "Про порядок реєстрації одержання резидентами кредитів в іноземній валюті від іноземних кредиторів", затвердженого постановою Правління Національного банку України від 07.05.97 р. N 144.
Регіональним управлінням НБУ та комерційним банкам терміново довести зміст роз'яснень до відома суб'єктів господарської діяльності.
Постанова Правління Національного банку України від 07.05.97 N 144 набуває чинності в повному обсязі з 23 червня 1997 року.
Перший заступник Голови Правління В.О.Бондар
Роз'яснення
до Положення "Про порядок реєстрації одержання
резидентами кредитів в іноземній валюті від
іноземних кредиторів", затвердженого постановою
Правління Національного банку України від 07.05.97 р.N 144
До пункту 1.
Усі кредити в іноземній валюті, які отримують юридичні особи-резиденти України (надалі - "резиденти") від нерезидентів, потребують обов'язкової реєстрації Національним банком України.
До пункту 4.
Реєстраційне свідоцтво на одержання резидентом кредиту в іноземній валюті від іноземного кредитора (далі за текстом "реєстраційне свідоцтво") видається Кримським республіканським, обласними та по м.Києву і Київській області управліннями Національного банку України (далі за текстом - "обласні управління") за місцем знаходження уповноваженого банку, що дав згоду на обслуговування кредиту.
Резидент-позичальник подає до обласного управління заповнений лист-повідомлення на одержання реєстраційного свідоцтва у трьох примірниках (за додатком 1 до Положення).
Лист-повідомлення дійсний при наявності підпису керівника, головного бухгалтера, дати його заповнення та печатки підприємства (організації).
Резидент-позичальник має одержати реєстраційне свідоцтво після підписання кредитної угоди з нерезидентом, але до фактичного отримання коштів за кредитом.
Підприємству державної форми власності потрібно узгодити одержання кредиту в іноземній валюті від іноземного кредитора з відповідним регіональним відділенням Фонду державного майна України.
До пункту 5.
Обласне управління направляє запит (разом з примірником листа-повідомлення) до уповноваженого банку, що вказаний у листі-повідомленні резидента як обслуговуючий банк, щодо підтвердження згоди на обслуговування кредиту. Підтвердження згоди надається банком у 5-денний термін з врахуванням показників його ліквідності у разі одержання коштів за кредитом.
Строк оформлення (1) реєстраційного свідоцтва або (2) додатку до реєстраційного свідоцтва або (3) додатку до індивідуальної ліцензії на одержання кредиту в іноземній валюті (отриманої резидентом до введення в дію чинного порядку реєстрації) обласним управлінням за зверненням резидента-позичальника та поданим ним листом- повідомленням не може перевищувати 10 робочих днів з дати його надходження до обласного управління.
Оригінал реєстраційного свідоцтва (додатку) обласне управління направляє резиденту-позичальнику. Копія реєстраційного свідоцтва (додатку) надсилається до уповноваженого банку, який дав згоду на обслуговування кредиту. Копії виданих обласним управлінням за звітний квартал реєстраційних свідоцтв (додатків) разом з примірниками листів-повідомлень надсилаються департаменту валютного регулювання Національного банку України не пізніше 7 числа місяця, наступного за звітним кварталом, для обліку заборгованості за іноземними кредитами.
Уповноважений банк як орган валютного контролю зобов'язаний як за кредитами, отриманими клієнтами банку від іноземних кредиторів, так і за кредитами, одержаними безпосередньо уповноваженим банком, подавати у визначені строки встановлену Національним банком України звітність (форми N 22 та N 23 статистичної звітності згідно з постановою Правління Національного банку України від 29.03.96 р. N 80 .
Резидент зобов'язаний надавати всю необхідну інформацію щодо використання та погашення кредиту обслуговуючому банку за першою його вимогою.
До пункту 8.
Лист-повідомлення вважається оформленим неналежним чином, якщо не заповнені відповідні колонки, відсутні: підпис керівника, головного бухгалтера, дата заповнення документу, печатка підприємства (організації).
До пункту 10.
В додатку до реєстраційного свідоцтва вказується номер та дата реєстраційного свідоцтва чи індивідуальної ліцензії, до яких вносяться зміни або доповнення та вказуються відповідні зміни чи доповнення.
У разі потреби резидента-позичальника змінити банк, що обслуговує конкретний кредитний проект, уповноважений банк, який надає згоду (за зверненням резидента) на обслуговування кредиту, надсилає на адресу обласного управління відповідний лист. Обласне управління інформує департамент валютного регулювання Національного банку України про зміну обслуговуючого банку одночасно з поданням копій виданих реєстраційних свідоцтв.
Уповноважений банк, що обслуговує кредит, залучений резидентом від іноземного кредитора, проводить платіжні операції за кредитом за умови їх відповідності зазначеним в реєстраційному свідоцтві.
Реєстраційне свідоцтво дійсне на весь час користування кредитом.
До додатку 1.
Пункт 11. Строк використання кредиту - це період часу між першою та останньою датою отримання коштів за кредитом.
Пункт 12. Строк погашення - це період часу між датою підписання кредитної угоди (дата прийняття боргового зобов'язання) і датою здійснення останнього платежу.
Пункт 15. Графік отримання та погашення кредиту заповнюється у вигляді таблиці з колонками, де вказується:
1) квартал, рік проведення платіжної операції;
2) сума платіжної операції;
3) призначення платіжної операції (отримання кредиту, погашення основної суми кредиту, сплата відсотків, сплата комісійних та інших обов'язкових платежів).