документiв в базi
550558
Подiлитися 

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

Затверджено
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
05.11.2013 N 9
55

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
20 листопада 2013 р. за N 1979/24511

Типова інструкція
щодо порядку використання засобів індивідуального захисту
працівниками, які проводять діагностичні дослідження на
ВІЛ-інфекцію, надають медичну допомогу та соціальні послуги
людям, які живуть з ВІЛ, або контактують з кров'ю чи
біологічними матеріалами людини, забрудненими ними
інструментарієм, обладнанням чи предметами

1. Ця Типова інструкція встановлює порядок використання засобів індивідуального захисту працівниками, які проводять діагностичні дослідження на ВІЛ-інфекцію, надають медичну допомогу та соціальні послуги людям, які живуть з ВІЛ, або контактують з кров'ю чи біологічними матеріалами людини, забрудненими ними інструментарієм, обладнанням чи предметами.

2. Керівники закладів охорони здоров'я повинні забезпечити медичних працівників та інший персонал засобами індивідуального захисту згідно зі встановленими нормативами, що підібрані відповідно до оцінки ступеня ризику і форми ймовірного контакту з кров'ю чи біологічними матеріалами людини, забрудненими ними інструментарієм, обладнанням чи предметами.

3. При проведенні всіх видів медичного обслуговування оцінюється ступінь ризику контакту з кров'ю чи біологічними матеріалами людини, забрудненими ними інструментарієм, обладнанням чи предметами для визначення засобів індивідуального захисту, які повинні використовуватися медичними працівниками та іншим персоналом.

4. Медичні працівники, які проводять діагностичні дослідження на ВІЛ-інфекцію, надають медичну допомогу та соціальні послуги людям, які живуть з ВІЛ, або контактують з кров'ю чи біологічними матеріалами людини, забрудненими ними інструментарієм, обладнанням чи предметами, повинні дотримуватись запобіжних заходів, спрямованих на захист від можливого інфікування ВІЛ.

Миття рук та використання рукавичок здійснюються відповідно до вимог санітарного законодавства.

Для захисту слизових оболонок очей, носа і ротової порожнини під час виконання професійних обов'язків, пов'язаних з ризиком розбризкування крові, інших біологічних рідин, виділень, необхідно використовувати маску і захисні засоби для очей (окуляри, захисний екран, маску із захисним екраном).

Для захисту шкіри та запобігання забрудненню одягу під час виконання професійних обов'язків, пов'язаних з ризиком розбризкування крові, інших біологічних рідин, виділень, необхідно одягати халат. У разі забруднення халат одразу знімають, після чого миють або дезінфікують руки.

5. Медичні працівники повинні вживати заходів для запобігання уколам голками, скальпелем та іншими гострими інструментами.

Маніпуляції з цими інструментами, миття використаних інструментів, утилізація використаних голок повинні здійснюватись медичними працівниками уважно й обережно, з дотриманням вимог санітарного законодавства.

6. У разі використання медичного обладнання та інструментарію, забруднених кров'ю, іншими біологічними рідинами, виділеннями, необхідно не допускати їх контакту зі шкірою й слизовими оболонками, забруднення ними одягу та потрапляння збудника до інших пацієнтів або на оточуючі предмети. Перед повторним використанням багаторазового медичного обладнання та інструментарію це обладнання ретельно миється, дезінфікується та стерилізується.

Директор Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги М. Хобзей

^ Наверх