документiв в базi
550558
Подiлитися 

Документ втратив чиннiсть!


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 1378 від 14.11.95
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 грудня 1995 р. за N 450/986

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Фонду державного майна України
N 168 від 06.02.20
18)

Про затвердження Положення про режим доступу до
інформації, що стосується сертифікатного аукціона

На виконання Указу Президента України від 26 листопада 1994 року N 699/94 "Про заходи щодо забезпечення прав громадян на використання приватизаційних майнових сертифікатів" та Положення про порядок проведення сертифікатних аукціонів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 1995 року N 218, наказую:

1. Затвердити Положення про режим доступу до інформації, що стосується сертифікатного аукціона (додається).

2. Директору Департаменту систем продажу акцій В.Лісовому забезпечити:

2.1. Державну реєстрацію Положення в Міністерстві юстиції України.

2.2. Публикацію Положення у Державному інформаційному бюлетені "Про приватизацію".

3. Положення набуває чинності у порядку, встановленому чинним законодавством.

4. Генеральному директору УЦСА Б.Буці після державної реєстрації Положення привести у відповідність з ним роботу Українського та регіональних центрів сертифікатних аукціонів.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Фонду Є.Григоренка.

Голова Фонду державного майна України Ю.Єхануров

Затверджено
наказом Голови Фонду
державного майна України
від 14.11.95 р. N1378

Положення
про режим доступу до інформації, що стосується
сертифікатного аукціона

Положення про режим доступу до інформації, що стосується сертифікатного аукціона (далі - Положення) розроблено на виконання Указу Президента України від 26 листопада 1994 року N 699/94 "Про заходи щодо забезпечення прав громадян на використання приватизаційних майнових сертифікатів" та згідно з Законом України "Про інформацію" ( 2657-12 ), Положенням про центри сертифікатних аукціонів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 1995 року N 144, і Положенням про порядок проведення сертифікатних аукціонів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 1995 року N 218.

Положення визначає режим доступу до інформації, що стосується сертифікатного аукціона, та умови її захисту і зберігання.

1. Основні терміни

Інформація, що стосується сертифікатного аукціона - інформація, що надходить, утворюється, накопичується та зберігається в процесі проведення сертифікатного аукціона згідно з Положенням про порядок проведення сертифікатних аукціонів.

Документ, що відноситься до сертифікатного аукціона - паперова форма або форма відображення на магнітному носієві інформації, що стосується сертифікатного аукціона.

2. Категорії інформації та документів, що стосуються
сертифікатного аукціона

2.1. Інформація, що стосується сертифікатного аукціона (далі - інформація) є конфіденційною за винятком:

- офіційної інформації, яка підлягає публікації у засобах масової інформації згідно з Положенням про порядок проведення сертифікатних аукціонів;

- планів приватизації, планів розміщення акцій, затверджених відповідними органами приватизації, та інформації про показники фінансової та господарської діяльності акціонерних товариств, акції яких запропоновані до продажу на сертифікатному аукціоні. Акціонерні товариства повинні надавати таку інформацію для ознайомлення всім фізичним та юридичним особам за їх зверненням. Така інформація може надходити до системи центрів сертифікатних аукціонів від Фонду державного майна України (далі - ФДМУ) або його регіональних відділень (по об'єктах приватизації, що безпосередньо їм підпорядковані) і надаватися фізичним та юридичним особам, які мають право брати участь у сертифікатному аукціоні.

2.2. Документи, що стосуються сертифікатного аукціона поділяються на первинні та вторинні.

2.3. Первинні документи, що стосуються сертифікатного аукціона (далі - первинні документи), включають заяви, сертифікати та документи, безпосередньо подані громадянами або їх уповноваженими особами та юридичними особами. Всі наведені документи є конфіденційними.

2.4. Вторинні документи, що стосуються сертифікатного аукціона (далі - вторинні документи), включають усі документи, що є результатом обліку, консолідації, аналізу та іншої переробки первинних документів, які виникають у процесі роботи центрів сертифікатних аукціонів. Усі вторинні документи, які містять конфіденційну згідно з п.2.1 інформацію, є конфіденційними.

3. Порядок доступу до конфіденційної інформації,
що стосується сертифікатного аукціона

3.1. Працівники пунктів приймання заяв (далі - ППЗ) та регіональних центрів сертифікатних аукціонів (далі - РЦСА) мають доступ виключно до тих конфіденційних первинних та вторинних документів у межах свого ППЗ або РЦСА відповідно (та до інформації, що міститься у цих документах), які безпосередньо необхідні для виконання їх функціональних обов'язків, відповідно до посадових інструкцій, створених згідно з п.4.3 цього Положення і затверджених наказами Українського центру сертифікатних аукціонів (далі - УЦСА).

3.2. Працівники УЦСА мають доступ до конфіденційних первинних та вторинних документів, що отримані, створені та зберігаються в РЦСА (та до інформації, що міститься у цих документах), тільки після закінчення офіційного терміну приймання заяв на участь у сертифікатному аукціоні, до якого ці документи відносяться. Межі доступу до первинних та вторинних документів, що зберігаються в РЦСА, з боку кожного працівника УЦСА встановлюються відповідними посадовими інструкціями, створеними згідно з п.4.3 цього Положення і затвердженими наказами УЦСА.

3.3. Працівники УЦСА мають доступ тільки до тих конфіденційних документів, що отримуються, створюються та зберігаються в УЦСА (та до інформації, що міститься у цих документах), які безпосередньо необхідні для виконання їх функціональних обов'язків у межах відповідних посадових інструкцій, створених згідно з п.4.3 цього Положення і затверджених наказами УЦСА.

3.4. Працівники ФДМУ мають доступ до тих конфіденційних первинних та вторинних документів, що отримуються, створюються та зберігаються в УЦСА або РЦСА (та інформації, що міститься у цих документах), які передаються до відповідних департаментів ФДМУ згідно з нормативними актами або наказами ФДМУ, та якщо працівники ФДМУ мають письмове повноваження від директора департамента або начальника відділу цього департамента отримувати такі документи.

3.5. Доступ до конфіденційних первинних та вторинних документів, що зберігаються в УЦСА або РЦСА, який не передбачено нормативними актами ФДМУ, здійснюється працівниками ФДМУ на підставі наказів ФДМУ або письмового запиту за підписом голови ФДМУ або його заступника.

3.6. Працівники регіональних відділень ФДМУ мають доступ до тих конфіденційних первинних та вторинних документів, що отримуються, створюються та зберігаються в РЦСА своєї області (та до інформації, що міститься у цих документах), які передаються до відповідних департаментів регіонального відділення ФДМУ згідно з нормативними актами або наказами ФДМУ, та якщо працівники регіонального відділення ФДМУ мають письмове повноваження від начальника регіонального відділення ФДМУ отримувати такі документи.

3.7. Доступ до конфіденційних первинних та вторинних документів, що зберігаються в РЦСА, який не передбачено нормативними актами ФДМУ, здійснюється працівниками відповідних регіональних відділень ФДМУ на підставі наказів ФДМУ або письмового запиту за підписом начальника відповідного регіонального відділення ФДМУ. Такі документи можуть видаватися тільки стосовно об'єктів приватизації, які підпорядковані відповідному регіональному відділенню ФДМУ.

3.8. Голова Аукціонної комісії може отримати будь-яку конфіденційну інформацію та документи, необхідні за його визначенням Аукціонній комісії для здійснення її діяльності. Всі інші члени Аукціонної комісії можуть отримати конфіденційну інформацію тільки на підставі письмового запиту, підписаного головою Аукціонної комісії.

3.9. Працівники мережі центрів сертифікатних аукціонів у разі звернення до них у порядку, встановленому пп.3.4-3.8 цього Положення, повинні надавати особі, яка звертається, всі документи та інформацію за запитом цієї особи.

3.10. Доступ до конфіденційних первинних та вторинних документів та інформації, що міститься у них, з боку інших державних органів та установ, осіб здійснюється відповідно до чинного законодавства.

3.11. Доступ до конфіденційних первинних та вторинних документів та інформації, що міститься у них, у випадках, не передбачених пп.3.1-3.10 цього Положення, може бути здійснений тільки на підставі письмового дозволу за підписом голови ФДМУ або його заступника.

3.12. Забороняється робити та розповсюджувати копії будь-яких конфіденційних первинних або вторинних документів, а також створювати вторинні документи, не передбачені діючими нормативними документами ФДМУ щодо проведення сертифікатних аукціонів.

4. Заходи по захисту конфіденційної інформації,
що стосується сертифікатного аукціона

4.1. Захист конфіденційних первинних та вторинних документів та інформації, що міститься у них, забезпечується шляхом застосування комплексу технічних та інших засобів.

4.2. Комплекс технічних засобів захисту включає:

- апаратний захист інформації;

- програмний захист інформації;

- криптографічний (шляхом шифрування) захист інформації.

4.3. Комплекс інших засобів захисту включає:

- забезпечення належного обладнання та охорони приміщень ППЗ, РЦСА та УЦСА, де накопичується, обробляється та зберігається конфіденційна інформація;

- розробку та запровадження посадових інструкцій, якими визначається порядок та межі доступу кожного працівника ППЗ, РЦСА або УЦСА до конфіденційної інформації згідно з чинними нормативними актами ФДМУ щодо проведення сертифікатних аукціонів;

- ознайомлення персоналу ППЗ, РЦСА та УЦСА з правилами роботи з конфіденційною інформацією, які розробляються та затверджуються УЦСА;

- організацію відповідного контролю за роботою персоналу з конфіденційною інформацією.

5. Зберігання первинних та вторинних документів

5.1. Зберігання первинних та вторинних документів під час проведення сертифікатного аукціона здійснюється відповідно до порядку, встановленого нормативними документами ФДМУ щодо проведення сертифікатних аукціонів, а після його закінчення - згідно з ОСТ 55.6-85 і ГОСТ 7.50-90 на протязі п'яти років.

5.2. Приватизаційні майнові сертифікати, прийняті мережею центрів сертифікатних аукціонів від фізичних та юридичних осіб, зберігаються, погашаються та передаються до Національного банку України (далі - НБУ) відповідно до порядку, встановленого Положенням про порядок розрахунків за придбані об'єкти приватизації з урахуванням змін та доповнень, затверджених наказом ФДМУ та НБУ від 9 червня 1995 р. N 690/63.

5.3. У випадку припинення з будь-яких причин діяльності мережі центрів сертифікатних аукціонів усі документи з архівів УЦСА та РЦСА передаються до архівів їх правонаступників, а у випадку ліквідації мережі центрів сертифікатних аукціонів - до ФДМУ.

6. Відповідальність за дотримання режиму доступу до
інформації, умов її захисту та зберігання

6.1. Особи, винні у порушенні порядку доступу до інформації, умов її захисту та зберігання, встановлених цим Положенням, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством України.

6.2. Персональну відповідальність за організацію порядку доступу до інформації, умов її захисту та зберігання у відповідності з розділами 2-5 цього Положення несе керівник ППЗ, РЦСА або УЦСА.

^ Наверх
наверх