документiв в базi
550558
Подiлитися 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 21 липня 2010 р. N 662
Київ

Про затвердження Порядку проведення
у 2010 році аукціонів з продажу спеціальних
дозволів на користування надрами

Відповідно до статті 5 Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" ( 2154-17 ) Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити Порядок проведення у 2010 році аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, що додається.

Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 липня 2010 р. N 662

Порядок
проведення у 2010 році аукціонів з продажу
спеціальних дозволів на користування надрами

1. Цей Порядок визначає процедуру продажу на аукціоні спеціального дозволу на користування надрами у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони (далі - дозвіл).

2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:

аукціон - спосіб продажу дозволів шляхом проведення торгів;

договір купівлі-продажу дозволу - укладений між організатором і переможцем аукціону договір, за яким організатор аукціону надає дозвіл його переможцю, а переможець сплачує організатору аукціону погоджену під час торгів ціну дозволу;

завдаток - платіж у розмірі 20 відсотків початкової ціни дозволу, що вноситься претендентом на рахунок організатора, відкритий в органах Державного казначейства;

заявник - суб'єкт господарювання (юридична або фізична особа - підприємець), який подав заявку на отримання дозволу;

картка покупця - картка з реєстраційним номером покупця, яка дає йому право на участь в аукціоні;

крок аукціону - встановлена організатором аукціону величина, на яку в процесі проведення аукціону підвищується кожна запропонована ціна продажу дозволу;

ліцитатор - ведучий аукціону;

пакет аукціонної документації - документація, яка містить відомості про ділянку надр, дозвіл на користування надрами у межах якої виставляється на аукціон (назва та координати, місцезнаходження, загальна інформація про геологічну будову, початкову ціну), проекти дозволу та угоди про умови користування надрами. Вартість пакета визначається аукціонним комітетом відповідно до кошторису з урахуванням витрат на його підготовку;

переможець - покупець, який у процесі проведення аукціону погодився сплатити найвищу ціну дозволу;

покупець - претендент, якого відповідно до цього Порядку допущено до участі в аукціоні;

початкова ціна дозволу - ціна, яка розраховується організатором аукціону відповідно до Методики визначення початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу на право користування надрами, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 15 жовтня 2004 р. N 1374 (Офіційний вісник України, 2004 р., N 42, ст. 2772; 2006 р., N 45, ст. 3014);

претендент - суб'єкт господарювання (юридична або фізична особа-підприємець), який подав заявку на участь в аукціоні;

угода про умови користування ділянкою надр - угода між організатором та переможцем аукціону, яка є невід'ємною частиною дозволу і визначає умови користування ділянкою надр.

3. Учасниками аукціону є організатор аукціону, аукціонний комітет, покупці.

Організатором аукціону є Мінприроди.

4. Загальне керівництво та контроль за дотриманням умов проведення аукціонів здійснює аукціонний комітет, склад якого затверджується Кабінетом Міністрів України.

5. Аукціонний комітет:

затверджує типові форми аукціонних документів, протокол проведення аукціону;

визначає правила поведінки покупців і осіб, присутніх на торгах, під час проведення аукціону, дату, час і місце його проведення;

розглядає заявки на участь в аукціоні, визначає їх відповідність вимогам цього Порядку;

складає перелік покупців;

припиняє проведення аукціону та/або знімає з продажу окремі дозволи;

визнає аукціон таким, що не відбувся;

розглядає та приймає рішення з питань визнання поважними причин несвоєчасного внесення плати за дозволи та геологічну інформацію;

вчиняє інші дії, пов'язані з організацією та проведенням аукціону.

Рішення аукціонного комітету оформлюється протоколом. Перелік переможців аукціону розміщується на офіційному веб-сайті організатора аукціону.

6. Організатор аукціону готує, зокрема з урахуванням заявок, поданих заявниками, пропозиції щодо визначення переліку ділянок надр, дозволи на користування якими виставляються на аукціон, та погоджує їх з:

Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідними обласними радами, Київською і Севастопольською міськими радами - стосовно користування ділянками надр, що містять корисні копалини загальнодержавного значення, а також ділянками надр, що надаються для цілей, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин;

відповідними районними, міськими, селищними, сільськими радами - стосовно користування ділянками надр, що містять корисні копалини місцевого значення;

Республіканським комітетом Автономної Республіки Крим з охорони навколишнього природного середовища або територіальними органами Мінприроди - стосовно всіх видів користування ділянками надр;

Державною Азово-Чорноморською екологічною інспекцією Адміністрацією Держприкордонслужби, Мінтрансзв'язку, Мінагрополітики - стосовно користування ділянками надр, що розташовані в межах континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони України;

Держгірпромнаглядом - стосовно геологічного вивчення з дослідно-промисловою розробкою та видобуванням;

Міноборони - стосовно користування ділянкою надр у межах частини континентального шельфу, яка відведена для використання у складі військових та випробувальних полігонів.

Зазначені органи погоджують надання відповідних ділянок надр у користування або приймають рішення про відмову в погодженні, про що надсилають організатору аукціону вмотивовану відповідь.

Після погодження пропозицій щодо визначення ділянок надр організатор аукціону складає перелік таких ділянок, аукціонний комітет затверджує його та приймає рішення про проведення аукціону.

До переліку можуть включатися ділянки, користування надрами в межах яких погоджено суб'єктами господарювання із зазначеними органами.

7. Організатор аукціону не пізніше ніж за 30 днів до дня проведення аукціону розміщує в газеті "Урядовий кур'єр" офіційне оголошення про його проведення, в якому зазначаються:

назва та місцезнаходження ділянки надр, дозвіл на користування якою виставляється на аукціон;

вид корисних копалин (у разі видобування - категорія та розмір запасів корисних копалин, а також дата проведення їх державної експертизи);

вид користування надрами та строк, на який видається дозвіл;

початкова ціна дозволу;

вартість геологічної інформації;

дата, час і місце проведення аукціону;

строк подання заявок, який становить 15 днів після опублікування офіційного оголошення про проведення аукціону;

адреса, за якою приймаються заявки і надається інформація про умови проведення аукціону;

розмір плати за пакет аукціонної документації та завдатку;

номер телефону для довідок.

8. Аукціон проводиться за рахунок коштів претендентів, кожний з яких сплачує вартість пакета аукціонної документації.

Кошти, що сплачуються претендентами за придбання пакета аукціонної документації, зараховуються на спеціальний реєстраційний рахунок Мінприроди, відкритий у Державному казначействі, та використовуються для покриття витрат, пов'язаних з підготовкою та проведенням аукціону, зокрема підготовкою пакета аукціонної документації, визначенням початкової ціни продажу, вартості геологічної інформації, проведенням експертизи поданих матеріалів, розміщенням оголошення у пресі, орендою залу, оплатою послуг ліцитатора, послуг зв'язку, тиражуванням матеріалів та проведенням переговорів, згідно з відповідним кошторисом, затвердженим в установленому порядку.

9. Для участі в аукціоні претендент подає в строк та за адресою, зазначеними в оголошенні, відповідну заявку, в якій містяться:

заява про намір взяти участь в аукціоні із зазначенням назви і місцезнаходження ділянки надр, виду корисних копалин, відомостей про претендента (найменування юридичної особи, прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця), адреси, номера телефону, телефаксу, прізвища та посади керівника (для юридичної особи), електронної адреси;

опис документів, що додаються до заяви, завірений належним чином уповноваженим представником заявника;

нотаріально завірені копії свідоцтва про державну реєстрацію (для юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців) і довідки про включення до ЄДРПОУ (для юридичних осіб);

копії паспорта та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера (для фізичних осіб - підприємців);

документ про підтвердження реєстрації іноземної особи в країні її місцезнаходження, зокрема витяг із торговельного, банківського або судового реєстру (для іноземних юридичних осіб);

нотаріально завірені копії установчих документів (для вітчизняних та іноземних юридичних осіб);

відомості про уповноважених осіб, які представлятимуть інтереси покупця на аукціоні;

інформація про фінансові можливості претендента (довідки, видані установами банків, про наявність коштів, у тому числі запозичених, та про розрахункові рахунки, копії балансу та фінансового звіту за минулий рік, засвідчені його керівником, відомості про порушення згідно із законодавством процедури банкрутства або ліквідації, а також наявність податкового боргу та його розмір);

інформація про техніко-технологічні та інші можливості ефективного використання надр з урахуванням специфіки вивчення та розробки певної ділянки надр;

інформація про господарську діяльність у сфері користування надрами протягом останніх трьох років (назви і місцезнаходження ділянок надр, перелік видів робіт, результати роботи);

документи, що підтверджують сплату вартості пакета аукціонної документації, завдатку;

відомості про участь у попередніх аукціонах з продажу дозволів;

інші відомості, подання яких передбачено аукціонним комітетом.

Подання претендентом заявки на участь в аукціоні свідчить про його згоду з умовами проведення аукціону та угодою про умови користування ділянкою надр.

10. Заявка подається організатору аукціону в пронумерованому вигляді з описом доданих до заяви документів, засвідченим уповноваженою особою заявника, в запечатаному конверті. Заявка підписується претендентом або його уповноваженою особою із зазначенням дати та вихідного номера і засвідчується печаткою (якщо претендентом є фізична особа - підприємець, робиться позначка "Печатка відсутня"). На конверті зазначаються місцезнаходження організатора аукціону, назва ділянки надр та прізвище, ім'я, по батькові претендента (якщо претендентом є фізична особа - підприємець), його адреса і робиться позначка "Заявка про участь в аукціоні з продажу спеціального дозволу на користування надрами".

Заявка реєструється організатором аукціону в журналі обліку з присвоєнням їй номера і зазначенням дати і часу подання, про що претенденту видається довідка.

У разі коли заявка надійшла після 16-ї години останнього дня подання заявок, зазначеного в оголошенні, вона повертається без розгляду.

11. За рішенням аукціонного комітету заявка на участь в аукціоні підлягає відхиленню у разі:

невідповідності документів вимогам цього Порядку;

застосування до претендента ліквідаційної процедури або винесення судовими органами постанови про визнання його банкрутом; наявності у претендента податкового боргу та активів у податковій заставі або майна, що передбачається для використання на такій ділянці надр та є предметом застави або об'єктом стягнення чи арешту;

невиконання претендентом вимог порядку та регламенту попередніх аукціонів;

невиконання програм робіт на ділянках надр, на користування якими претенденту вже надано дозвіл, або виявлення порушень правил користування надрами на таких ділянках, що зафіксовані в актах перевірок, приписах або розпорядженнях відповідних органів і не усунуті в установлені строки.

Претендентам, заявки яких відхилено, організатор аукціону повертає протягом 10 робочих днів після прийняття такого рішення сплачену ними суму завдатку. Вартість пакета аукціонної документації не повертається.

12. Повідомлення про допущення або недопущення до участі в аукціоні за рішенням аукціонного комітету надсилається претендентам. Інформація щодо участі в аукціоні розміщується на офіційному веб-сайті організатора аукціону не пізніше ніж за три дні до його початку.

13. У день проведення аукціону претенденти (уповноважені особи) реєструються в журналі. Реєстрація починається за дві години і закінчується за 30 хвилин до початку проведення аукціону. Після реєстрації претендентам видається картка покупця.

Претенденти, які не зареєструвалися, вважаються такими, що відмовилися від участі в аукціоні. При цьому сплачені вартість пакета аукціонної документації та сума завдатку не повертаються.

14. Аукціон щодо кожної ділянки надр відбувається за умови реєстрації не менш як двох претендентів на придбання дозволу.

Аукціон починається з оголошення ліцитатором порядку його проведення, правил поведінки покупців і осіб, присутніх на торгах, а також іншої інформації.

15. У встановлений час ліцитатор оголошує початок торгів з ударом молотка.

16. Ліцитатор оголошує назву кожної ділянки надр, дозвіл на користування якою виставляється на аукціон, та інформацію про:

місцезнаходження ділянки надр;

вид корисних копалин;

вид користування;

початкову ціну дозволу;

крок аукціону.

17. Крок аукціону визначається за такою шкалою:

------------------------------------------------------------------
| Початкова ціна дозволу, гривень | Крок аукціону, гривень |
|------------------------------------+---------------------------|
|До 4999 | 1000 |
|------------------------------------+---------------------------|
|Від 5000 до 9999 | 2000 |
|------------------------------------+---------------------------|
|Від 10000 до 99999 | 5000 |
|------------------------------------+---------------------------|
|Від 100000 до 999999 | 10000 |
|------------------------------------+---------------------------|
|Від 1000000 до 2999999 | 20000 |
|------------------------------------+---------------------------|
|Від 3000000 до 4999999 | 30000 |
|------------------------------------+---------------------------|
|Від 5000000 до 9999999 | 50000 |
|------------------------------------+---------------------------|
|10000000 і більше | 100000 |
------------------------------------------------------------------

18. Якщо після триразового оголошення початкової ціни дозволу покупці не висловлять бажання її підвищити, заявлений до продажу дозвіл знімається з аукціону.

19. У разі коли після оголошення ліцитатором запропонованої ціни дозволу двоє і більше покупців одночасно піднімають свої картки покупців, ліцитатор називає нову ціну, збільшену на відповідний крок аукціону, не оголошуючи номерів карток.

20. У разі коли після послідовного збільшення ціни дозволу двоє і більше покупців залишають свої картки піднятими, ліцитатор може запропонувати одному з них назвати свою ціну. Після першого оголошення одним з покупців нової ціни ліцитатор називає номер картки такого покупця, а також запропоновану ним ціну і продовжує аукціон.

21. Аукціон вважається закінченим, якщо після триразового оголошення чергової ціни дозволу не буде проголошено його більшу ціну і ліцитатор одночасно з ударом молотка проголосить номер покупця, якому продано дозвіл.

22. Переможцем визнається покупець, який погодився сплатити найвищу ціну дозволу.

23. Під час проведення аукціону його організатор забезпечує дотримання правил поведінки покупцями і особами, присутніми на торгах.

24. У разі невиконання покупцями і особами, присутніми на торгах, правил поведінки або перешкоджання веденню аукціону, а також виникнення суперечок під час аукціону ліцитатор оголошує перерву в торгах і звертається до аукціонного комітету для прийняття відповідного рішення.

25. Аукціон вважається таким, що відбувся, якщо хоча б один із покупців придбав дозвіл за початковою ціною з урахуванням кроку аукціону або ціною, визначеною в ході його проведення.

26. За результатами проведення аукціону складається протокол, в якому зазначаються:

назва ділянки надр, її місцезнаходження, вид користування ділянкою надр, вид корисних копалин та строк, на який видається дозвіл;

дата, час і місце проведення аукціону;

склад аукціонного комітету;

кількість учасників аукціону;

початкова ціна дозволу;

крок аукціону;

найменування (прізвище, ім'я, по батькові) переможця;

ціна дозволу (разовий платіж, що вносить переможець за придбаний дозвіл).

У разі потреби до протоколу можуть бути внесені інші відомості, які вважає за необхідне зазначити організатор аукціону.

Протокол складається у двох примірниках, підписується в день проведення аукціону переможцем, всіма присутніми членами аукціонного комітету та видається особам, які його підписали.

27. На підставі протоколу протягом трьох робочих днів після проведення аукціону переможець та організатор аукціону укладають договір купівлі-продажу дозволу.

28. Переможець здійснює протягом 30 календарних днів після проведення аукціону розрахунки за придбаний дозвіл шляхом внесення коштів до загального фонду державного бюджету ( 2154-17 ). Переможець за результатами аукціону сплачує суму в розмірі різниці між ціною продажу дозволу та завдатком.

Переможець також сплачує вартість геологічної інформації про ділянку надр, яка надається йому в користування (у разі потреби). Зазначені кошти зараховуються та використовуються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 1995 р. N 423 "Про затвердження Положення про порядок розпорядження геологічною інформацією" (ЗП України, 1995 р., N 8, ст. 220).

Завдаток, сплачений переможцем аукціону, в триденний строк перераховується організатором до загального фонду державного бюджету.

29. Якщо переможець не вніс всієї належної до сплати суми в установлений строк, він позбавляється права на отримання дозволу (при цьому сума завдатку йому не повертається), а аукціон з продажу зазначеного дозволу оголошується таким, що не відбувся. При цьому такий дозвіл підлягає повторному виставленню на аукціон згідно з цим Порядком.

Аукціонний комітет може визнати причину несвоєчасного внесення плати поважною та визначити строк, протягом якого необхідно сплатити збір, але не більш як 60 календарних днів.

30. У разі коли переможець безпідставно відмовився від підписання протоколу аукціону, він втрачає право на отримання дозволу (при цьому сума завдатку йому не повертається).

31. Покупцям, яких не визнано переможцями, повертається сплачена ними сума завдатку протягом 30 календарних днів після проведення аукціону. Матеріали, подані учасниками аукціону відповідно до пункту 9 цього Порядку, не повертаються.

32. Аукціонний комітет може відмінити проведення аукціону або зняти окремі дозволи з продажу. У такому разі претендентам протягом 30 днів повертається в повному обсязі сплачені ними вартість пакета аукціонної документації та сума завдатку.

33. Повторний аукціон проводиться відповідно до цього Порядку за умови, що дозвіл виставляється на аукціон без зміни початкової ціни продажу.

У разі коли дозвіл на повторному аукціоні не продано, організатор аукціону знімає його з продажу і приймає рішення про включення ділянки надр до фонду нерозподілених ділянок надр.

34. Кабінет Міністрів України має право визнати результати аукціону недійсними повністю або в окремій частині.

35. Визнання результатів аукціону недійсними тягне за собою визнання недійсним договору купівлі-продажу дозволу, укладеного з переможцем.

У разі визнання результатів аукціону та договору купівлі-продажу дозволу, укладеного з переможцем, недійсними, наданий переможцю дозвіл анулюється, а плата за отримання дозволу та геологічну інформацію про ділянку надр (у разі оплати) повертається. При цьому організатор приймає рішення про проведення повторного аукціону.

^ Наверх
наверх