документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 16.11.2017  >

Що змінилося для медиків після затвердження нового класифікатора професій?!

01.11.2017 р. набрали чинності зміни до класифікатора професій. Загалом, в зазначеному класифікаторі змінилися також й медичні посади. Дані зміни були внесені відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу.

А саме, були введені нові професійні назви: "лікар внутрішньої медицини", "асистент ерготерапевта", "асистент фізичного терапевта", "парамедик", "екстрений медичний технік", "інструктор з надання догоспітальної допомоги", "інструктор з надання першої допомоги".

Також, змінена професійна назва роботи "фельдшер з медицини невідкладних станів" на "парамедик", а "лікар-терапевт" на "лікар внутрішньої медицини". Змінено й назву роботи "сестра медична з лікувальної фізкультури", "сестра медична з масажу" на "асистент фізичного терапевта". А назву "інструктор з трудової терапії" та "інструктор з трудової адаптації" змінено на "асистент ерготерапевта".

У відповідності до норм міжнародної класифікації у новому класифікаторі скасовано такі професійні назви робіт, як "лікар-терапевт дільничий", "лікар-терапевт підлітковий", "лікар-терапевт цехової лікарської дільниці", "фахівець з фізичної реабілітації".

Даний класифікатор професій використовується для запису про роботу у трудові книжки працівників. Звертаємо увагу. що ні в якому разі не йдеться про скасування посад чи звільнення медичних працівників. Медики з відповідною освітою та навичками автоматично займатимуть посади з новими професійними назвами, з подальшим проходженням курсів підвищення кваліфікації.

Станом на сьогодення Міністерство охорони здоров’я України разом із фахівцями приводить у відповідність пов’язані із цими змінами нормативні-правові акти.

Як зазначили у Міністерстві - такі нововведення не приведуть до скорочення медичних працівників, а лише приведуть у відповідність до європейських стандартів назви посад та програми підготовки.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

06 липня 2017 року (Що робити у разі, коли посада, яка внесена до штатного розпису, відсутня в класифікаторі професій?)

16 вересня 2016 року (щодо основних напрямків роботодавця в сфері професійного розвитку працівників)