документiв в базi
548957
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 09.08.2016  >

Тепер батькам-вихователям, прийомним батькам у разі прийому до дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім'ї нових вихованців необхідно подавати довідки про доходи сім'ї за останні пів року

Зазначені норми закріплені у постанові Кабінету міністрів України від 22.07.2016 N 458 "Про внесення змін до Положення про дитячий будинок сімейного типу та Положення про прийомну сім’ю".

Вказана довідка має подаватися до служби у справах дітей за місцем проживання чи перебування. Дохід сім’ї вказується без урахування державної соціальної допомоги на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

По даному питанню у Мінсоцполітики повідомили: "Середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, що передували місяцю звернення із заявою про утворення дитячого будинку сімейного типу чи прийомної сім’ї, не може бути менший ніж розмір прожиткового мінімуму, встановлений законом для відповідних соціальних і демографічних груп населення. На жаль, на сьогодні, почастішали випадки, коли батьки-вихователі, прийомні батьки після створення таких сімей не працюють і використовують державну соціальну допомогу не на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, а на утримання своїх родин".

Міністерство сподівається, що подання довідки про доходи дозволить ретельніше контролювати ситуацію й забезпечити використання державної соціальної допомоги виключно на потреби дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

У випадку, коли середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців є меншим від розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, до такої родини не влаштовуються нові вихованці, вона продовжує функціонувати. При виникненні спірних питань та неузгодженостей питання виноситься на розгляд комісії з питань захисту прав дитини.

Одночасно кандидати у батьки-вихователі, прийомні батьки мають надавати довідку про наявність/відсутність виконавчого провадження стосовно боргових зобов’язань з метою запобігання використання державної соціальної допомоги на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на погашення боргів.