документiв в базi
522637
Користуйтесь переважно розширеним пошуком. Це підвищує якість пошукової видачі. Докладніше "Як шукати" тут.
Подiлитися 

Чи необхідно учасникам АТО для безкоштовного проїзду в столичному метро оформити Картку киянина?

[04.05.2017]

   Чи необхідно учасникам АТО для безкоштовного проїзду в столичному метро оформити Картку киянина?

    Із квітня 2017 року проїзд у метрополітені для окремих пільговиків буде здійснюватися лише при наявності Картки киянина. Така новина в багатьох учасників АТО викликала питання: за посвідченням УБД у Метро вже не пропустять?

   «Із 1 квітня цього року проїзд у метрополітені для пільговиків буде здійснюватися виключно за наявності Картки киянина», — про це нещодавно офіційно повідомили в Київській міській державній адміністрації. Такий запис є і на сайті КМДА, на одній зі сторінок у соціальній мережі Володимира Бондаренка, керівника апарату Київської міської державної адміністрації. Розповсюдили цю інформацію й інші ЗМІ.

   — Нагадаю, що впродовж останніх років місто вже тричі переносило дату введення Картки киянина як єдиного засобу пільгового проходу в метро, проте дата 1 квітня 2017 року наразі є остаточною, — повідомив посадовець.

   Така заява викликала жваве обговорення серед ветеранів АТО, адже з наявної інформації можна зробити висновок: якщо учасник бойових дій приїхав у місто Київ з іншого населеного пункту і в нього немає Картки киянина, він буде позбавлений права на безкоштовний проїзд у київському метрополітені.

Віктор Пальнюк, «Юридична сотня»:

— Відповідно до пункту 7 статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам бойових дій надається право безкоштовного проїзду всіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі районних та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання.

   Соцмережі зашуміли, бо всі чудово розуміють, що рішення Київської міської ради — це підзаконний акт, і він не може суперечити Закону України.

   Як роз’яснили журналісту «Народної армії» в КМДА, в жодному випадку не йдеться про позбавлення прав учасників АТО, і з 1 квітня вони й надалі зможуть їздити в метро за посвідченням учасника бойових дій. А якщо киянин, учасник АТО, зробить собі Картку киянина, то матиме вибір: або пред’явити посвідчення, або скористатися карткою.

   У КМДА підкреслили: учасникам бойових дій право безоплатного проїзду, згідно із законами України, надається на підставі посвідчення, незалежно від отримання Картки киянина та місця реєстрації. Тобто якщо ви приїдете до Києва з іншого міста і вирішите скористатися метро, то вам достатньо пред’явити посвідчення.

   Цю інформацію підтвердили й у «Київському метрополітені». Право входу до метро за Карткою киянина надається лише тим пільговикам, які отримують пільги виключно з київського бюджету, відповідно до міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» на 2016–2018 роки.

   Окрім того, «Народна армія» звернулася до «Київпастрансу» із запитанням: чи передбачаються зміни в проїзді міським державним транспортом у зв’язку з уведенням Картки киянина? Нас запевнили, що змін не буде. Навіть більше, наприклад, у автобусах чи трамваях, на відміну від метро, просто немає пристроїв для зчитування інформації з карток. Це означає, що коли громадянин пред’являтиме для безкоштовного проїзду в автобусі Картку киянина, вона обов’язково повинна бути підтверджена документом, який надає пільгу, приміром, тим самим посвідченням учасника бойових дій.

   Загалом, за даними Київської міської адміністрації, на сьогодні в інформаційно-телекомунікаційній системі «Картка киянина» вже зареєстровано 766 тисяч громадян, які користуються пільгами за соціальною ознакою.

 

Джерело