документiв в базi
548957
Користуйтесь переважно розширеним пошуком. Це підвищує якість пошукової видачі. Докладніше "Як шукати" тут.
Подiлитися 

Відповіді на питання про біометричні документи

[13.04.2017]

   Питання: Що таке біометричні документи і для чого вони потрібні?

   Відповідь:  Біометричними називають документи, що посвідчують особу та містять електронний носій інформації, на якому записано інформацію про біометричні дані власника документу з метою його ідентифікації. Передбачається, що такі документи найбільш захищені від підробок та виключають можливість користування ними будь-якою особою, окрім власника. Головна ідея впровадження більш захищених документів, які забезпечують ідентифікацію особи - це суттєве підвищення захищеності суспільства від проявів злочинності та міжнародного тероризму.

   Біометричні паспорти набувають все більшого поширення у світі. Відповідно до інформації всесвітньої організації цивільної авіації (ICAO) більше 90 країн  з 193 держав-членів ООН в даний час видають такі документи, при цьому ще більше двадцяти держав готові  до впровадження таких документів в найближчі роки.

   Близько 45 країн з числа тих, які видають біометричні документи, зберігають на документах одночасно  і відбитки пальців, і зображення особи, в той же  час більше 30 країн використовують лише оцифроване фото власника документа. Решта країн в даний час використовують тільки зображення обличчя, але найближчим часом планують використовувати і дані дактилоскопії.

   За даними ICAO, більше 15 країн в даний час використовують автоматизовані контрольно-пропускні системи для власників електронних паспортів. Для того, щоб пройти процедуру паспортного контролю, мандрівник може скористатися "електронними воротами", які в автоматичному режимі звіряють його біометричні дані з інформацією, що зберігається на чипі документа. Серед  країн, які читають (сканують) е-паспорта в аеропортах і на кордонах США, Великобританія, Сінгапур, Португалія, Нова Зеландія, Японія, Індонезія і Німеччина.

   Питання:  Які переваги біометричних документів для громадян?

   Відповідь:  Паспорт громадянина України, виготовлений у формі пластикової картки буде більш зручним та зносостійким ніж паперовий аналог.

   Вперше паспорт громадянина України видається безкоштовно.

   Для захисту інформації на електронному носії використовуються новітні технології, що робить підробку електронних документів практично неможливою.

   У разі крадіжки чи втрати такого паспорту, зловмисники не зможуть скористатися ним.

   Для зчитування інформації, наприклад на кордоні, будуть використовуватись автоматизовані контрольно-пропускні системи для власників біометричних паспортів. Це по-перше виключить суб‘єктивність та можливість зловживань під час проходження контролю, а по-друге зменшить час необхідний на таке проходження. 

   Подорожі до країн які використовують автоматичні пропускні системи стануть більш зручними, без виснажуючих черг.   Аналогічно, будуть створені умови, необхідні для спрощення та прискорення внутрішньодержавних процедур надання адміністративних послуг, які передбачають ідентифікацію особи.

   Питання:  Як виглядають українські біометричні документи і які дані до них вносяться?

   Відповідь: Технічні описи та порядки оформлення і видачі паспортів, передбачених зазначеним Законом,  затверджені Кабінетом Міністрів України.

   Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» передбачено вичерпний перелік інформації, що буде вноситися до біометричних документів. Наприклад, до паспорта громадянина України буде вноситися наступна інформація (стаття 21 Закону):

   1) назва держави;

   2) назва документа;

   3) ім'я особи;

   4) стать;

   5) громадянство;

   6) дата народження;

   7) унікальний номер запису в Реєстрі;

   8) номер документа;

   9) дата закінчення строку дії документа;

   10) дата видачі документа;

   11) уповноважений суб'єкт, що видав документ (код);

   12) місце народження;

   13) відцифрований образ обличчя особи;

   14) відцифрований підпис особи.

   Окрім того, до паспорта громадянина України за письмовим клопотанням заявника, а стосовно осіб, які не досягли шістнадцятирічного віку, - їхніх батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших представників може бути внесена також додаткова змінна інформація, передбачена Законом.

   Питання: Чи обов'язково буде міняти вже видані документи на нові - біометричні?

   Відповідь: Відповідно до чинного законодавства, паспорт громадянина України, що видається сьогодні підрозділами ДМС України, має необмежений строк дії, а тому, навіть після впровадження паспортів нового зразка, такі паспорти залишаться чинними. Змінювати їх на біометричні - це право, але не обов'язок кожного громадянина України. 

   Паспорт громадянина України для виїзду за кордон видається терміном на 10 років (кінцева дата дії зазначена у паспорті) і навіть після впровадження документів нового зразка, такий паспорт є чинним до зазначеної кінцевої дати дії. Громадяни можуть вільно перетинати кордон з такими паспортами, отримувати у них візи тощо. Разом з цим, у разі бажання громадянина, він зможе обміняти цей паспорт на паспорт нового зразка, звернувшись до підрозділу ДМС України.

   Аналогічною є ситуація з іншими документами, передбаченими  Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»: до завершення строку дії документів "старого" зразка їх заміна на біометричні не є обов'язковою.

 

Джерело