документiв в базi
550558
Користуйтесь переважно розширеним пошуком. Це підвищує якість пошукової видачі. Докладніше "Як шукати" тут.
Подiлитися 

Як зараховується страховий стаж студентам, слухачам навчальних закладів?

[07.03.2017]

  Питання:  Як зараховується страховий стаж студентам, слухачам навчальних закладів?

  Відповідь:  Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення» час навчання у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах по підготовці кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі зараховується до стажу роботи.

   Однак за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який набрав чинності з 1 січня 2004 року, страховий стаж враховується, якщо особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за неї сплачувалися страхові внески. Згідно з цим законом студенти, слухачі навчальних закладів не є застрахованими особами. Тому і періоди навчання після 01.01.2004 не зараховуються до страхового стажу при обчисленні розміру пенсії.

   Особи, які навчаються (навчалися після 01.01.2004), мають право на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування для зарахування страхового стажу. Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова сплати особою страхових внесків за попередні періоди. При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленого на дату укладання договору.

 

Джерело