документiв в базi
550558
Користуйтесь переважно розширеним пошуком. Це підвищує якість пошукової видачі. Докладніше "Як шукати" тут.

Подiлитися 
Огляд поновлення бази вiд  < 03.04.2018 >

1. Закони та Постанови Верховної Ради України  
1.1. Закон Верховної Ради України від 13 березня 2018 року № 2320-VIII
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз" у зв’язку з тимчасовою окупацією території України

Закон вносить зміни до:
- Кодексу України про надра
- Закону України "Про нафту і газ"
- Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності"
- Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"
- Закону України "Про створення вільної економічної зони "Крим" та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України".
Зміни передбачають продовження строку дії спеціальних дозволів на користування надрами, наданих товариству на ділянки, розташовані на тимчасово окупованій території України, а також заборону до 1 січня 2019 року на порушення справ про банкрутство товариства та припинення проваджень у справах, порушених до 1 січня 2017 року.
 
1.2. Закон Верховної Ради України від 28 лютого 2018 року № 2307-VIII
Про внесення змін до законів України "Про підтримку олімпійського, паралімпійського руху та спорту вищих досягнень в Україні" та "Про фізичну культуру і спорт"

Законом внесено зміни до:
- Закону України "Про підтримку олімпійського, паралімпійського руху та спорту вищих досягнень в Україні"
- Закону України "Про фізичну культуру і спорт"
Змінами визначено поняття "паралімпійський рух в Україні". Це громадський рух, який базується на добровільному об’єднанні громадян, зокрема осіб з інвалідністю, та організацій з метою сприяння соціальній реабілітації осіб з інвалідністю і поліпшення їх фізичного стану, що координується Національним комітетом спорту інвалідів України.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері фізичної культури та спорту, з урахуванням пропозицій спортивних федерацій осіб з інвалідністю із національним статусом та Національного комітету спорту інвалідів України комплектує на конкурсній основі з числа найбільш підготовлених спортсменів дитячо-юнацького, резервного спорту та спорту вищих досягнень, а також фахівців у сфері фізичної культури і спорту, зокрема тренерів, національні збірні команди з визнаних в Україні видів спорту осіб з інвалідністю для підготовки їх до участі в міжнародних спортивних змаганнях.
 
2. Офіційні роз'яснення  
2.1. Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 24.01.2018 № 277/ІПК/20-40-40-03-18
Щодо заяви про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями

Згiдно наведених у
консультації роз'яснень, якщо суб'єкт господарювання надав заяву на одержання ліцензії та платіжний документ, що підтверджує сплату відповідно до пункту 16 та пункту 34 Постанови КМУ № 493 не пізніше 10 календарних днів до закінчення терміну дії попередньої ліцензії, то термін дії нової ліцензії буде з дати закінчення терміну дії попередньої ліцензії.  
2.2. Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 19.02.2018 № 668/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Про порядок оподаткування ПДВ

Щодо наведеного у
консультації роз'яснення, у разі якщо фізична особа є зареєстрованою як платник ПДВ, то операція із внесення такою фізичною особою рухомого майна (транспортного засобу) до статутного фонду юридичної особи є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягає оподаткуванню податком на загальних підставах за основною ставкою. При цьому на дату виникнення податкових зобов'язань з ПДВ фізична особа (платник ПДВ) - постачальник товарів зобов’язана скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН згідно з вимогами статті 201 розділу V ПКУ та Порядку № 1307. Сума ПДВ, зазначена у такій податковій накладній, зареєстрованій в ЄРПН, підлягає включенню до складу податкового кредиту покупця товарів (платника ПДВ). Вказана операція відображається у податковій звітності з ПДВ згідно з вимогами Порядку № 21.
У разі якщо фізична особа не зареєстрована як платник ПДВ, то операція із внесення такою фізичною особою рухомого майна (транспортного засобу) до статутного фонду юридичної особи не є об’єктом оподаткування ПДВ.  
2.3. Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 16.03.2018 № 1057/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Про оподаткування ПДВ

Консультацією
наводяться роз'яснення, що у разі якщо постачання виконавцем замовнику будівельних робіт здійснюється згідно з довгостроковими договорами (контрактами), то у такому випадку датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ виконавця є дата фактичної передачі виконавцем результатів робіт за такими договорами (контрактами) замовнику відповідно до пункту 187.9 статті 187 розділу V ПКУ.  
2.4. Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 21.03.2018 № 1148/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Щодо визнання платежу роялті за надання права автором на використання програмної продукції на умовах ліцензійного договору

Відповідно до
наведених у консультації роз'яснень, якщо умови ліцензійного договору передбачають передачу автором комп’ютерної програми права на розповсюдження примірників такої програмної продукції без права на її відтворення або якщо її відтворення обмежено використанням кінцевим споживачем, платіж за таким договором не підпадає під визначення роялті.  
2.5. Індивідуальна податкова консультація Державної фіскальної служби України від 21.03.2018 № 1154/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Щодо питання правомірності надання безповоротної фінансової допомоги релігійною організацією в якості неприбуткової та здійснення внеску в статутний капітал створеного нею товариства

Згiдно наведених у
консультації роз'яснень, оскільки релігійна організація для виконання своїх статутних завдань може виступати в якості засновника іншої юридичної особи, то здійснення внеску в статутний капітал такого товариства не призведе до втрати статусу неприбутковості.
Релігійні організації в статусі неприбуткових для виконання своїх статутних завдань можуть здійснювати фінансові операції, що не суперечать Закону № 987, який регулює діяльність таких неприбуткових організацій, якщо такі операції спрямовані на досягнення цілі і мети таких релігійних організацій.  

наверх