документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 18.09.2018 №5  >

ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ДОМУШНИКА (квартирного крадія)?!

Злочинність дедалі росте і, якщо поспілкуватись із правоохоронцями, які розкривають квартирні крадіжки, виявляється: замку, який зупинить крадія, й досі не сконструйовано. Правоохоронці радять власникам квартир встановити в квартирі сигналізацію.

Зараз багато зовнішніх робіт, люди утеплюють квартири. На дахах ходять робітники - і це нікого не дивує. Якщо ви пішли, закривайте балкони. Особливо якщо балкон ваш не засклений. Адже злодії можуть проникнути до вас у квартиру, використавши альпіністське приладдя.

В більшості випадків грабіжники добре готуються до злочину. Наприклад, спочатку спостерігаючи за вікном (якщо воно метало-пластикове, а за дорогими шторами видніється привабливий сучасний інтер’єр - це, напевно, приверне їхню увагу). Далі, у будь-який спосіб, зловмисники шукають інформацію про те, коли ви буваєте вдома, хто ваші сусіди. Іноді невільними помічниками злодіїв стають бабусі, котрі проводять час на лавочках біля під’їздів. Вони можуть першому стрічному розповісти про вас більше, ніж ви самі про себе знаєте. Довідавшись про вас усе, крадії починають діяти...

Зачасту, до квартири злочинці потрапляють через злам замка, а деякі влізають у квартири через відчинене вікно. Також, побільшало випадків, коли крадіжки вчиняються шахрайським шляхом (шахраї дзвонять у двері й представляються соціальними або медпрацівниками, пропонують дешеві товари тощо).

Кримінальна статистика свідчить, що улюблений день крадіїв - п'ятниця. Багато городян після трудового тижня виїжджають із задушливого міста на природу, на дачі, в село - до батьків. На другому місці чомусь стоїть середа (здійснити крадіжку намагаються переважно вдень, коли власники на роботі. Попередньо квартиру й сусідів "продзвонюють", аби знати напевне, що їм ніхто не перешкодить).

ДОТРИМУЙТЕСЬ НАСТУПНИХ ПРАВИЛ і це убезпечить вас і ваше житло від небажаних ситуацій:

1. Не потрібно хвалитися планами на найближчу відпустку. Навіть друзі несвідомо можуть "навести" злодія на вашу квартиру, поділившись свіжими новинами про вас зі своїми знайомими і таким чином інформація дійде до злодія.

2. Не поширюйте "зайву" інформацію про себе в соціальних мережах. Злодії також можуть бути активними користувачами Інтернету і, побачивши фотографії з відпочинку або про ваші статки, "просунутий домушник" задумається про крадіжку.

3. Ніколи не кладіть ключі від квартири в поштову скриньку або під килимок біля вхідних дверей, або в інші "схованки".

4. Надійні вхідні двері, або навіть двоє дверей і хороші замки - це дуже важливо.

5. Перед виходом завжди перевіряйте чи закриті вікна і балконні двері. А на період тривалої поїздки не буде зайвим закривати вікна шторами, щоб ніхто не міг зазирнути у приміщення.

6. Якщо ви їдете надовго, попросіть сусідів регулярно забирати з поштової скриньки вашу кореспонденцію.

7. Хорошим способом для імітації присутності стане ввімкнене в передпокої світло.

8. Встановіть на вікна решітки, бажано зсередини помешкання, особливо якщо ви мешкаєте на перших двох або на останньому поверхах.

9. Найнадійніший захист - обладнати помешкання охоронною сигналізацією і камерами відеоспостереження.

Будьте пильним й небайдужими. Якщо бачите підозрілих у дверей свого сусіда, терміново телефонуйте до поліції.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 вересня 2018 року (Затверджено ПРАВИЛА надання послуг та Типовий договір для УПРАВЛІННЯ БАГАТОКВАРТИРНИМ БУДИНКОМ)

09 лютого 2018 року (Перепланування квартири в багатоквартирному будинку)

08 лютого 2018 року (Залили квартиру. Що робити?)

30 січня 2018 року (Як не стати жертвою шахраїв при оренді житлового приміщення (квартири, будинку тощо)?!)

29 травня 2017 року (Внесені зміни до Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку)