документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 15.05.2018 №5  >

Готівковий обіг в особливий період. НБУ уточнив порядок.

Національний банк України (НБУ) надав вичерпні уточнення відносно організації готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період. Про остеннє йдеться у постанові НБУ від 05.05.2018 р. N 51 "Про затвердження Положення про організацію готівкового обігу і ведення емесійно-касових операцій у банківській системі в особливий період".

Документ опублікований 10.05.2018 р. і набрав чинності 11.05.2018 р.

Основною метою розробки документу стала потреба вдосконалити вимоги щодо організації готівкового обігу і ведення касових операцій у банківській системі в особливий період з огляду на соціально-політичну ситуацію, що склалася на сьогодні в Україні, суттєві структурні зміни, що відбулися у Національному банку України і прийняття ряду нормативно-правових і розпорядчих актів Національного банку, норми яких потребували урахування у нормативно-правовому акті Національного банку.

По причині централізації та виключенню зі структури Національного банку територіальних управлінь, Постанова N 51 унормовує дії представників Національного банку в регіонах в особливий період, а також порядок роботи в цей період відділів (управління) грошового обігу Департаменту грошового обігу в регіонах.

Прийнятий нормативно-правовий документ урегульовує порядок роботи з готівкою уповноважених та залучених банків в особливий період.

Дана Постанова N 51 розроблена на заміну низки застарілих нормативно-правових актів, і визнає такими, що втратили чинність наступні постанови Правління Національного банку:

- від 12 лютого 2004 року N 46 "Про затвердження Положення про організацію готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період";

- від 18 травня 2007 року N 189 "Про внесення змін до Положення про організацію готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період";

- від 03 березня 2015 року N 157 "Про внесення змін до Положення про організацію готівкового обігу і ведення емісійно-касових операцій у банківській системі в особливий період".

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

10 травня 2018 року (Перелік уповноважених банків на виплату пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ)

19 квітня 2018 року (Укрпошта отримала ліцензію НБУ і тепер може приймати участь у міжнародних платіжних системах VISA та MasterCard)

14 березня 2018 року (Скоро у виконавчому провадженні запрацює система автоматизованого арешта коштів боржників)

13 березня 2018 року (Продовжені санкції проти чотирьох російських банків)

06 березня 2018 року (Ідентифікація клієнта банку. Рекомендації від НБУ.)

03 березня 2018 року (Скоро у НБУ запрацює Кредитний реєстр щодо боржників)

29 листопада 2017 року (Внесені зміни до вимог відносно банківської діяльності)

03 серпня 2017 року (Змінений порядок розрахунку та міжбанківського переказу коштів)

24 липня 2017 року (Національний банк України нагадав про необов'язковість печатки на будь-якому з документів)

13 квітня 2017 року (Випадки, за яких працівники контролюючих органів мають право вимагати у суб'єктів господарювання та/або банківської установи інформацію (довідку) про рух коштів на розрахункових рахунках.)