документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 14.05.2018 №5  >

Зарахування/відрахування/переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти

Кожного року наші дітки підростають і виникає питання стосовно зарахування першачків до школи. У цьому році Міністерство освіти і науки України своїм наказом від 16.04.18 р. N 367 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 травня 2018 р. за N 564/32016) затвердило Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти.

Керуватися документом можна вже з 08.05.2018 р.. Даний Порядок визначає механізми:

- зарахування дітей до закладів освіти для здобуття початкової, базової чи профільної середньої освіти за денною формою навчання;

- переведення учнів з одного закладу освіти до іншого;

- відрахування учнів із закладів освіти.

Порядок НЕ поширюється на:

- заклади спеціалізованої освіти мистецького, спортивного, військового чи наукового спрямування;

- спеціальні заклади загальної середньої освіти (спеціальні школи, санаторні школи, навчально-реабілітаційні центри та школи соціальної реабілітації);

- заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти.

Зарахування до закладу освіти здійснюється відповідно до наказу його керівника, що видається на підставі заяви про зарахування до закладу освіти (далі - заява про зарахування) одного з батьків дитини (чи повнолітньої особи, яка має намір здобувати освіту), поданої особисто (з пред'явленням документа, що посвідчує особу заявника) за зразком згідно з додатком 1 до затвердженого Порядку, до якої додаються:

1) копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред'являється оригінал відповідного документа);

2) оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації N 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду", затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16 серпня 2010 року N 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за N 794/18089;

3) оригінал або копія відповідного документа про освіту (за наявності).

У разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації.

У випадку подання копій документів, передбачених цим пунктом, оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування (крім документа, визначеного підпунктом 1 цього пункту).

Зарахування дітей до закладу освіти здійснюється, як правило, до початку навчального року та відповідно до території обслуговування (крім закладів освіти II, II - III ступенів та III ступеня).

Органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади рекомендовано щороку не пізніше ніж за один місяць до завершення прийому заяв про зарахування визначати дату початку їх приймання. Такий строк не може бути меншим одного місяця (у 2018 році - не менше трьох тижнів).

Зарахування дітей до початку і впродовж навчального року здійснюється виключно на вільні місця. Після зарахування дітей до закладу освіти їх розподіл між класами відбувається в межах нормативу наповнюваності класів, визначеного Законом України "Про загальну середню освіту". Зарахування дитини з особливими освітніми потребами до інклюзивного чи спеціального класу (з його утворенням у разі відсутності) здійснюється на підставі доданого до заяви про зарахування висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації).

Інформація про закріплену за закладом територію обслуговування, спроможність закладу освіти, кількість учнів у кожному класі та, відповідно, наявність вільних місць у кожному з них обов'язково оприлюднюється на інформаційному стенді закладу освіти та на його веб-сайті (у разі відсутності веб-сайту закладу освіти - на веб-сайті органу, у сфері управління якого перебуває заклад освіти) щороку впродовж двох робочих днів з дня прийняття відповідного рішення, але не пізніше ніж за місяць до початку прийому заяв закладами освіти.

Інформація про наявність вільних місць оприлюднюється також впродовж двох робочих днів з дня появи вільного (вільних) місця (місць) протягом календарного року.

Заклади освіти (їх філії) обробляють надані їм персональні дані відповідно до Закону України "Про захист персональних даних".

За повноту і достовірність усієї інформації та усіх документів, що подаються до закладу освіти, відповідає згідно з вимогами законодавства особа, яка їх подає.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

11 травня 2018 року (Оренда об'єктів та майна державних і комунальних закладів освіти)

08 травня 2018 року (З вересня посилиться контроль та вимоги до харчування в закладах освіти)

26 березня 2018 року (Президент підписав закон про вищу та професійно-технічну освіту для учасників АТО та їхніх дітей)

16 березня 2018 року (Оподаткування послуг у сфері культури, мистецтва, освіти, науки, спорту, розваг)

05 лютого 2018 року (Реалізацію норми Закону України "Про освіту" щодо права на навчання для досягнення високого рівня володіння українською мовою продовжили)

05 лютого 2018 року (Інформація про скасування батьківських комітетів виявилась фейковою!)

26 січня 2018 року (Щеплення громадян в Україні)

07 листопада 2017 року (До 01.12.2017 всі школи в обов'язковому порядку повинні оприлюднити інформацію про надходження та використання коштів)

28 вересня 2017 року (Відсьогодні набрав чинності новий Закон України "Про освіту")

11 липня 2017 року (Умови за яких заклади освіти звільняються від сплати податку на нерухомість )

наверх