документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 13.02.2018 №4  >

До уваги тих, хто збирається продавати нерухомість!

Звертаємо увагу! Від початку набуття чинності змін до статті 172 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), що внесені Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" N 2245-VIII - звіт про її оціночну вартість має бути зареєстрований в єдиній базі даних звітів про оцінку!

Тепер детальніше. У відповідності до пункту 172.3 статті 172 ПКУ, дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку за діючим законодавством.

Нововведеннями (у п.172.3 ст.172 ПКУ), як і зазначено у абзаці першому даної новини, передбачено, що звіт про оціночну вартість об’єкта нерухомого майна має бути обов’язково зареєстрований в єдиній базі даних звітів про оцінку.

Змінюючим Законом N 2245-VIII додатково визначене поняття єдиної бази даних звітів про оцінку. Це інформаційно-телекомунікаційна система, до складу якої входять база даних та модуль електронного визначення оціночної вартості (з метою перевірки вартості об’єктів оподаткування, внесеної суб’єктом оціночної діяльності).

Така єдина база даних звітів про оцінку повинна забезпечувати розміщення, створення, зберігання та оприлюднення всієї інформації про об’єкт нерухомості та його вартість, електронне визначення оціночної вартості, автоматичний обмін інформацією і документами з авторизованими електронними майданчиками та користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до якого здійснюється за допомогою мережі Інтернет.

В свою чергу порядок ведення цієї бази даних звітів про оцінку затверджується Фондом державного майна України, а повноваження щодо внесення інформації зі звітів про оцінку до єдиної бази здійснюють суб’єкти оціночної діяльності через авторизовані електронні майданчики.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

23 серпня 2017 року (Реєстр оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності дещо змінився)

23 серпня 2017 року (Незабаром буде спрощений порядок оформлення спадщини на нерухомість)

18 липня 2017 року (Визначений механізм доступу державних реєстраторів прав на нерухомість та користування останніми відомостями Держземкадастру)

31 травня 2016 року (Фонд держмайна про затвердження форм (зразків) договорів про надання оцінувальних послуг)