документiв в базi
542435
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 13.09.2017  >

Нагадуємо, що тепер облік тепла і води в України стане обов'язковим

Вважаємо за потрібне нагадати, що на початку серпня вже набув чинності Закон України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання". У відповідності до останнього - в Україні запроваджений обов’язковий облік тепла і води, перехід на який повинен відбутись у передбачені зазначеним Законом строки.

Із застосуванням нових норм прийнятого документа, споживач платитиме лише за використані ресурси, а монополіст вже не зможе перекладати на споживача необґрунтовані понаднормові втрати.

Також, облік дозволить контролювати енергоспоживання, стимулюватиме до ощадливого використання тепла і води. Процесуально, це впливатиме на зменшення рахунків за комунальні платежі.

Законом визначений відповідний порядок оснащення будівель вузлами розподільчого обліку, їх обслуговування, заміни та абонентського обліку, перелік обов’язкової інформації для формування рахунків за комунальні послуги, загальний порядок доступу до вузлів обліку, відповідальність за невиконання вимог закону.

У період одного року з дня набрання чинності Закону монополісти зобов’язані встановити будинкові лічильники тепла, а будинкові лічильники води - протягом двох років. Якщо вони цього не зроблять, саме на них, а не на споживачів, будуть накладатися штрафні санкції.

Тепер в Україні завдяки цьому Закону буде вирішене питання щодо поквартирного обліку та регулювання споживання тепла у будинках з вертикальною системою опалення. Для цього необхідно буде встановити прилади-розподілювачі та регулятори тепла на всі радіатори опалення.

Враховуючи сказане, можна зробити висновок, що цей Закон допоможе споживачам зменшити рахунки за комунальні послуги, стимулюватиме їх до енергозбереження та приведення своїх будинків до ладу.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

13 вересня 2016 року (щодо прикладів розрахунку субсидії за житлово-комунальні послуги)