документiв в базi
550558
Користуйтесь переважно розширеним пошуком. Це підвищує якість пошукової видачі. Докладніше "Як шукати" тут.
Подiлитися 

Особливості пенсійного забезпечення атомників

[17.08.2017]

Статтею 13 Закону України від 05.11.1991 року №1788-ХІІ «Про пільгове пенсійне забезпечення» визначено, що право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах мають працівники, передбачені Списком № 1 та Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України від 24 червня 2016 року № 461, і за результатами атестації робочих місць.
Відповідно до Постанови КМУ від 24 червня 2016 року № 461 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах» робітники, зайняті в галузі атомна енергетика та промисловість РОЗДІЛ ХХІV. АТОМНА ЕНЕРГЕТИКА ТА ПРОМИСЛОВІСТЬ мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. Але для даної галузі не передбачено перелік професій або посад, а передбачено показники за шкідливими умовами праці, зв’язаними із застосуванням або наявністю в повітрі робочої зони шкідливих речовин визначених класів небезпеки.
Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442 затверджений Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці.
Так, атестація робочих місць передбачає оцінку робочого місця за умовами праці з урахуванням впливу на працівників усіх факторів виробничого середовища і трудового процесу, передбачених гігієнічною класифікацією праці, сукупних факторів технічного і організаційного рівня умов праці, ступеня ризику пошкодження здоров’я. За результатами атестації на кожне робоче місце складається карта умов праці, в якій за вимірами усіх факторів виробничого середовища і трудового процесу та комплексної оцінки всіх факторів визначається віднесення робочого місця до категорії із шкідливими (особливо шкідливими), важкими (особливо важкими) умовами праці та визначаються заходи щодо поліпшення умов праці, встановлення розмірів пільг і компенсацій працівникам, які зайняті на таких робочих місцях.
Таким чином, для працівників атомної галузі і промисловості, право на пільгове пенсійне забезпечення виникає за результатами атестації робочого місця, робочої зони тощо, а не за робітничою кваліфікацією та назвою професії.

За матеріалами Управління держпраці у Рівненській області